Apie mus

Rėkyva – tai dešimtmečių patirtis ir patikimumas

Akcinė bendrovė „Rėkyva“ – viena seniausių ir didžiausių Lietuvos durpių pramonės įmonių, gaminanti aukščiausios kokybės durpes ir jų substratus profesionaliems augintojams. Bendrovė eksploatuoja Rėkyvos ir Degesynės durpynus Lietuvoje, taip pat durpynus Latvijoje. AB „Rėkyva“ durpės – tai aukštapelkių tipo kiminų durpės, idealiai tinkančios įvairiausių sėklų išsėjimui, augalų daiginimui, auginimui. Esame eksportuojanti įmonė – apie 90 proc. mūsų produkcijos iškeliauja į daugiau kaip 80 valstybių visame pasaulyje.

Bendrovėje įvairiu sezono metu dirba nuo 120 iki 250 profesionalių darbuotojų. Išskirtinės mūsų savybės – patirtis ir atsakingumas. Spartus bendrovės modernizavimas, naujų technologijų įdiegimas, atnaujinta technika, įdiegti aukšti tarptautiniai valdymo standartai – tai planingi mūsų žingsniai, siekiant tapti vienais iš durpių substratų gamybos lyderių pasaulyje.

Naujas prekės ženklas „Saula“
AB „Rėkyva“ rinkai pristatė naują Hobby prekės ženklą „Saula“, kuris šiandien žinomas ir pripažįstamas ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.
Aukščiausios kokybės RAL sertifikuotas medžio plaušas
AB „Rėkyva“ pradėjo pardavinėti aukščiausios kokybės RAL sertifikuotą medžio plaušą. Tai padeda užtikrinti aukščiausios kokybės žaliavos tiekimą įvairiems klientams, norintiems įsigyti ne tik durpių auginimo terpes, bet ir jų alternatyvas.
Sertifikuoti Eko substratai
AB „Rėkyva“ sertifikavo ir pradėjo pardavinėti Eko substratus. Tai patikrinti ir sertifikuoti produktai besirenkantiems ekologišką auginimo būdą, nenaudojant jokių papildomų priedų.

Istorija

Istorija skaičiuojama nuo 1947 m.

Akcinės bendrovės „Rėkyva“, kaip durpių gamybos įmonės, istorija skaičiuojama nuo 1947 m. Nors dar nuo 1923 metų prie Rėkyvos ežero veikė durpynas, kur durpių gavybą vykdė Amerikos lietuvių akcinė bendrovė.
1947–1990 m. tai buvo viena pažangiausių durpių gamybos įmonių regione, gaminusių durpių produktus žemės ūkiui ir durpes kurui.
1999 m. į įmonę investuotas Vakarų Europos kapitalas, įdiegta vakarietiška verslo durpių gamybos samprata pagal ISO 9001:2008 standartą, išplėsti durpių gavybos laukai.
Nuo 2011 m. bendrovės kontrolinį akcijų paketą valdo Vokietijos šeimos verslo įmonė. 2011 m. pradėtos ir kasmet tęsiamos investicijos į durpynų būklės gerinimą bei durpių gavybos technikos atnaujinimą.

2012 metais įmonėje įdiegta moderni verslo valdymo sistema.

2013 m. renovuotas ir modernizuotas durpių ir jų substratų gamybos cechas, esantis Rokiškio padalinyje. Įgyvendinus šį projektą, žymiai pagerėjo produkcijos kokybė. Ši sėkmė paskatino ir Šiauliuose statyti naują, šiuolaikišką durpių substratų gamybos ir fasavimo fabriką. 2014 metais atnaujintas fabrikas iš esmės pakeitė gamybą. Automatizavus ir kompiuterizavus gamybos procesus, garantuojami kiekybiniai ir kokybiniai produkcijos parametrai bei maksimaliai sumažinama žmogaus klaidų rizika. Bendrovė eksploatuoja Rėkyvos, Degesynės (Lietuva) ir Tollu purvs (Latvija) durpynus. Bendri durpynų plotai siekia daugiau kaip 1000 ha, durpių ištekliai viršija 25 mln. m3.