Ką daryti jei pastebėjote baltą arba geltoną pelėsį?

Jei atidarę pakuotę pastebėjote baltą arba geltoną pelėsį, nenusigąskite, tai Trichoderma arba Peziza ostracoderma, tai žmogui ir augalams nekenksmingi saprofitinės kilmės grybeliai. Tai natūraliai susidarantys mikroorganizmai kurie aptinkami beveik visuose dirvožemiuose.

Gerai išvėdinkite ir išmaišykite substratą, pelėsis išnyks. Sterelizuoti ar naudoti fungicidus yra beprasmiška, nes pats pelėsis yra nekenksmingas, be to nėra pritaikyto fungicido jo naikinimui. Tam, kad pelėsis neatsirastų, reguliuokite drėgmę substratų paviršiuje bei gerai vėdinkite šiltnamį.

Durpių substratai ir jų sudėtis turėtų išlikti nepakitusi – nerekomenduojama maišyti jų su daržo žemėmis ar kompostu, nes tai gali paskatinti kenksmingų medžiagų susidarymą bei ligų sukėlimą. Durpes patariama maišyti su steriliais priedais (kaitintu smėliu, perlitu, moliu, ceolitu) – atitinkamai pagal pasirinktą priedą, mišinys taps pralaidesnis, imlesnis vandeniui, pasižymės geresne aeracija, geriau išlaikys maistines medžiagas.

Jums taip pat gali būti įdomu